DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA

Kalendarz "Businesswoman & Life 2015" na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce


Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce (SOS Children's Villages) jest pozarządowa organizacja dobroczynną. Pomaga opuszczonym i osieroconym dzieciom. Działa w 132 krajach, w Polsce jest organizacją pożytku publicznego.

Misją Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce jest niesienie pomocy wszystkim dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz zagrożonym jej utratą. Dla tych dzieci stowarzyszenie tworzy rodzinne formy opieki zastępczej, potocznie zwane „SOS Wioskami Dziecięcymi”. Tam opuszczone i osierocone dzieci dostają rodzinę: mamę, tatę, miłość i bezpieczeństwo, czyli warunki, w których mogą się rozwijać. Szczególny nacisk SOS Wioski Dziecięce kładą na przygotowanie dzieci do samodzielnego życia.

Fundacja SCENA MARZEŃ


Fundacja Scena Marzeń została ustanowiona Aktem Notarialnym sporządzonym w dniu 25.09.2014 roku w Kancelarii Notarialnej w Warszawie przez Fundatorów Kamilę Matuszewską i Roberta Janowskiego.

Miło nam jest podzielić się z Wami sukcesem jakim jest stworzenie organizacji wspierającej utalentowane artystycznie dzieci i młodzież. Pomysł założenia Fundacji i pomocy młodym ludziom chodził nam po głowie od dawna , i wspólnymi siłami zrobiliśmy już pierwszy krok. Mamy nadzieję, i dołożymy wszelkich starań aby praca naszego zespołu przyniosła wiele dobrego dla Młodych Artystów.

SERCE DLA DZIECI


TVP1 i Ringier Axel Springer Polska za pomocą Fundacji Faktu zorganizowały koncert charytatywny pt. „Serce dla Dzieci”, który wsparło wyjątkowo dużo polskich gwiazd. Wszystkie przybyły 15 grudnia na koncert do Teatru Dramatycznego i dzięki bezpośredniej transmisji w TVP1 telewidzowie mogli usłyszeć jak gwiazdy śpiewają dla najmłodszych, którym los nie szczędził cierpień.

Każde z potrzebujących dzieci wspierał artysta-ambasador - dobrocią, talentem i swoją obecnością w programie. Ambasadorzy zaśpiewali swoje największe przeboje, jak również pojawili się w przygotowanych wcześniej mini - reportażach i spotach z udziałem podopiecznych. Ja wykonałem piękną piosenkę zespołu 2+1 ‚Iść w stronę Słońca”. Moim podopiecznym był Kuba Podkański z Gorzowa Wielkopolskiego.

Otwarte Serca


W grudniu 2014r. w ramach VII Grudziądzkiego Balu Charytatywnego, którego celem było zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację dla Adasia i Marcela, miałem przyjemność wziąć udział w licytacji i wystąpić z Recitalem. Chłopcy są podopiecznymi Stowarzyszenia "Otwarte Serca” w Grudziądzu.

Szpital Dziecięcy na Litewskiej


W grudniu 2014r. jako prowadzący aukcję i jako darczyńca wziąłem udział w licytacji cennych przedmiotów na rzecz wsparcia zakupu inkubatora dla oddziału chirurgii w Szpitaliku Dziecięcym na Litewskiej w Warszawie. Tym samym dołączyłem do grona "Przyjaciół Szpitala Dziecięcego przy Litewskiej". Fundacja – prowadzona przez prof. Adama Jelonka – od ponad 20 lat wspiera uniwersytecki szpital pediatryczny w Warszawie.

Szlachetna Paczka – Świat się Kręci


Piosenka "Szlachetne Serca", którą specjalnie przygotowała fundacja Operamore wraz z podopiecznym fundacji oraz Ambasadorami projektu SZLACHETNA PACZKA. Zaśpiewali m.in: Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, Stanisław Karpiel-Bułecka, Jacek MEZO Mejer, Aleksandra Novina-Chacińska, Kacper Kruszewski, Damian Aleksander, Robert Janowski, Kasia Moś.

VIA NATURA


Stowarzyszenie "VIA NATURA" działa od 2005r. Od samego powstania jedną z najważniejszych działalności jest akcja stypendialna we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. 30 października wręczyliśmy stypendia dla 3 kolejnych już studentów z Tucholi.

Gwiazdkowy Turniej Gwiazd


W tym roku odbył się w Hotelu RODAN Groklin w Grodzisku Wielkopolskim. Jak co roku zbieraliśmy pieniądze na rzecz Domów Dziecka.

Karty od Serca


Fundacja PROARTIS Jędrka Brandstettera

Razem z Przyjaciółmi stworzyli niepowtarzalną talię kart do gry z wizerunkami znanych i lubianych osób. Każda karta posiada podpis osoby, która na niej widnieje.